Kredyty bez BIK

W Internecie natrafimy na wiele firm reklamujących się jako „pożyczka bez bik”. W rzeczywistości tylko kilka z nich faktycznie nie weryfikuje Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Sprawdziliśmy które.

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej: każda firma pożyczkowa przed udzieleniem pożyczki sprawdza potencjalnego Klienta.Trzeba przecież ustalić czy dana osoba jest wypłacalna. Najwięcej informacji można zdobyć w Biurze Informacji Kredytowej. Znajduje się w nim pełna historia kredytowa osoby zainteresowanej pożyczką.

Dlaczego zatem nie wszystkie firmy pożyczkowe sprawdzają Klienta w BIKu ? Powodów jest kilka. Część firm świadomie kieruje swoją ofertę do osób zadłużonych, z negatywną historią kredytową. Inne z kolei zmniejszają w ten sposób koszt weryfikacji Klienta. Pamiętajmy bowiem, że każde zapytanie do Biura Informacji Kredytowej kosztuje.

Na drugim biegunie znajdują się nieuczciwe firmy pożyczkowe, którym od przyznaniu pożyczki bardziej zależy na wyłudzeniu opłaty od Klienta.

BIK. Bat na dłużników.

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi dane o wszystkich produktach pożyczkowych i o wszystkich osobach, które takie zobowiązania spłacali lub spłacają. Warto tutaj wspomnieć o jednym – każdy, kto kiedykolwiek pożyczał pieniądze w banku czy innej instytucji, z pewnością jest w BIK (Kredyty bez BIK). Od tego, jakiego rodzaju informacje na jego temat się tam znajdują zależy, czy ocena klienta jest pozytywna. Klient, który posiada negatywną historię w BIK z pewnością nie otrzyma kolejnej pożyczki ani kredytu w żadnym banku.

Czy to oznacza, że negatywna historia w BIK blokuje wszelkie opcje pożyczania pieniędzy?

Kredyty bez BIK

Osoby ze złą historią w BIK mogą wziąć kolejne pożyczki i kredyty, pod warunkiem, że zdecydują się na ofertę instytucji, która nie sprawdza BIK. Nie każdy wie, że taka opcja pożyczania pieniędzy istnieje również w sieci Internet. Kredyt bez BIK przez internet jest dostępny w wielu instytucjach – wystarczy poszukać.

Liczą się warunki, na podstawie których pieniądze są pożyczane.

Fakt nie sprawdzania BIK nie musi oznaczać, że produkt pożyczkowy jest korzystny. Decydując się na pożyczenie pieniędzy, warto wybrać najlepszą ofertę. Sporo na temat pożyczek bez BIK można przeczytać na stronie internetowej  oraz w innych miejscach. Warto czytać, porównywać oferty i wybierać takie które spełniają nasze oczekiwania. Kredyty bez BIK.

Produkt pożyczkowy trzeba spłacić.

Pożyczone pieniądze trzeba spłacić a kwota do spłaty będzie z pewnością wyższa od kwoty, którą otrzymaliśmy. Warto mieć tego świadomość i nie pożyczać, jeśli nie mamy pewności, że zobowiązanie będziemy mogli uregulować. Zawsze należy rozważnie podchodzić do tematu pożyczek i kredytów. To jest w naszym interesie. Kredyty bez BIK